Yol Isıtma Sistemleri

Yol ısıtma sistemleri, havanın soğuk olduğu ve kar yağışları ile buzlanmanın sıkça gözlemlendiği zamanlarda yolların ısınarak normal koşullara dönmesini sağlayan rampa ve yol ısıtma sistemleri otoparklarda,  garaj yollarında, kaldırımlarda ya da benzer alanlarda tercih edilir.


EHP TEKNOLOJİSİ, YOL ISITMA SİSTEMLERİNDE DEVRİM OLUŞTURACAK ŞEKİLDE YOLDAKİ KAR VE BUZUN ERİTİLMESİNİN EN İYİ YOLUDUR. SOĞUK İKLİMLERDEKİ YOLLAR DÜNYADA BİLİNEN 5. NESİL İLK VE TEK ISI TEKNOLOJİSİ OLAN BU YÖNTEMLE, EN VERİMLİ, EN FAZLA, EN HIZLI, EN MALİYET ETKİN VE EN UCUZ OLACAK ŞEKİLDE ISITILIR.

EHP’li yol ısıtma sistemi gizli buzlanma, kar ve kum yığınları gibi oluşumları engeller.

Beton, asfalt gibi yüzeylere uygulandığında; uygulanan zemine tuz ve diğer kimyasallar kullanılmasına gerek kalmaz.

EHP’li yol ısıtma sistemi uygulandığı zemindeki karı eriteceğinden kar küreme makinaları veya kürek benzeri ekipmanlara ihtiyaç duyulmaz.

Sistem bakıma ihtiyaç duymaz.

Yol ısıtma sistemleri özellikle fabrika rampaları, konut otopark girişleri ve AVM ortak kullanım alanlarında elektrikli rampa ve yol ısıtma sistemlerinin projelerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Fabrika, depo, endüstriyel kuruluşların hammadde giriş bölümleri soğuk kış şartlarında buzlanma sebebiyle tehlike arz edebilir. Genellikle ağır tonajlı araçların dingil mesafelerinin farklılık gösterebilmesi ve manevra yapmak için daha geniş alanlara ihtiyaç duyduklarından ısıtma projesi açısından tüm zeminin beton ya da asfalt altından EHP ile ısıtılması tercih edilmektedir.

Konut otopark girişleri eğimin genellikle yüksek olduğu ve hava sirkülasyonunun fazla olduğu alanlardır. Bu nedenle soğuk iklim bölgelerinde buzlanmalar sıklıkla görülür. Rezidans ve toplu konutların otopark girişlerinde iki farklı şekilde ısıtma uygulanmaktadır. İlki tüm alanın ısıtılması diğeri ise tekerlek izinin ısıtılmasıdır.

EHP ile ısıtılan yollar hem daha hızlı ısıtma sağlar hem de yavaş soğuması ile birlikte enerji tasarrufu sağlar. EHP’li yol ısıtma sistemleri ile konfordan ve güvenlikten ödün vermeden enerji tasarrufu yapmak mümkündür.


Tüm çözümlerimiz binlerce analiz de içeren uzun bir Ar-Ge çalışmasının ardından hayata geçirilmektedir.


Nasıl yardımcı olabiliriz?
Bize sorun!