Soğuk Kiriş

Son yıllarda “Yeşil Bina” kavramının gelişmesinin bir sonucu olarak ofis, otel, hastane gibi binalarda önerilen bir seçenek haline gelmiştir. Bu sistemin ticari binalarda uygulanabilecek diğer sistemlere göre enerji verimliliği ve konfor bakımından bazı avantajları olduğu bilinmektedir.

Soğuk kiriş sistemlerinde ısı yükü, klima santrali ile karşılanmakta ve nem değeri yoğuşmasız işletme amacıyla uygun seviyede tutulmaktadır. Düşük su sıcaklığı kullanan oda klima cihazları gerekenden çok yoğuşmaya ve enerji tüketimine neden olmaktadır.

EHP TEKNOLOJİSİ, SOĞUK KİRİŞLERDE DEVRİM OLUŞTURACAK ŞEKİLDE BİNA SOĞUTMASININ EN İYİ YOLUDUR. BİNA SOĞUTMASINDA DÜNYADA BİLİNEN 5. NESİL İLK VE TEK ISI TEKNOLOJİSİ OLAN BU YÖNTEMLE, EN VERİMLİ, EN FAZLA, EN HIZLI, EN MALİYET ETKİN VE EN UCUZ SOĞUTMA SAĞLANIR.

Sonuçta EHP’li sistemlerde yoğuşma sıcaklığına düşmeye gerek kalmadan hızlı ve efektif bir şekilde soğutma sağlanmaktadır.

Fanlı ünitelerde, fanın oluşturduğu ısı enerjisi soğutmada ilave maliyet oluşturmaktadır. Fan sisteminin merkezileştirilmesi (klima santralinin fanı) ile düşük sıcaklıklı ısıtma ve yüksek sıcaklıklı soğutmanın getirdiği performans artışı, fan coil cihazlarının kullanıldığı bir sisteme göre %15 ile %30 arasındaki bir oranda daha ekonomik işletme sağlamaktadır. EHP kullanılan soğuk kiriş sistemlerde sistemin ısıl kapasitesi yüksek olduğundan bu oran %40,5 gibi bir değere çıkmaktadır.

Tüm çözümlerimiz binlerce analiz de içeren uzun bir Ar-Ge çalışmasının ardından hayata geçirilmektedir.


Nasıl yardımcı olabiliriz?
Bize sorun!