Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemlerinde döşeme zemininin altına yerleştirilen boruların içerisinden dolaştırılan düşük sıcaklıktaki su, öncelikle zemini ısıtır. Isınmış olan zeminden ışınım ve taşınım yolu ile yayılan ısı sayesinde ortam ısıtılmış olur.


EHP TEKNOLOJİSİ, YERDEN ISITMA SİSTEMLERİNDE DEVRİM OLUŞTURACAK ŞEKİLDE HIZLI VE EKONOMİK ISINMANIN EN İYİ YOLUDUR. EVİNİZ, İŞ YERİNİZ DÜNYADA BİLİNEN 5. NESİL İLK VE TEK ISI TEKNOLOJİSİ OLAN BU YÖNTEMLE, EN VERİMLİ, EN FAZLA, EN HIZLI, EN MALİYET ETKİN VE EN UCUZ OLACAK ŞEKİLDE ISITILIR.

EHP ile birlikte yerden ısıtma sistemleri hem çok daha hızlı, çok daha verimli ve çok daha ucuz ısınma sağlar hem de gerçek yaşam konforunuzu sağlarken yüksek ısıl kapasite ile enerji tasarrufu yapar. EHP’li sitemlerin düşük sıcaklıklardaki yüksek verimliliği sayesinde ısıtma sistemini fazla ısıtmadan konforlu bir ortam ısıtması sağlanmış olur.

EHP’li yerden ısıtma sistemlerinde çok az miktarda su bulunduğu için sistemin pompalarına çok daha az miktarda yük binmektedir. Bütün zemini gezmek zorunda olmayan su, çok daha hızlı bir şekilde sistemi dolaşır ve ortamın daha hızlı ısınması sağlanır.

Yerden ısıtma sistemleri için uluslararası standartlarla belirlenen sağlıklı döşeme sıcaklığı maksimum 26°C’dir. Zemin sıcaklığının ise 24°C’de tutulması sağlık ve konfor yönünden idealdir. Sağlıklı bir insanın çevresinde bulunan hava sıcaklığı ideal koşullarda 20-22°C’dir.

Geleneksel yerden ısıtma sistemlerin aksine EHP’li sistemlerde yüksek dayanımlı borular kullanıldığından sistemde kaçak olma ihtimali çok daha düşüktür. Ayrıca sistemde su miktarı çok daha düşük olduğundan bakım periyotları da çok daha uzun sürelidir.


Tüm çözümlerimiz binlerce analiz de içeren uzun bir Ar-Ge çalışmasının ardından hayata geçirilmektedir.


Nasıl yardımcı olabiliriz?
Bize sorun!