Çatı Isıtma Sistemleri

Çatı ve oluk ısıtma sistemleri, çatı, saçak, oluk, yağmur iniş yolları gibi alanlarda buzlanmanın ve kar birikintilerinin oluşmasının önüne geçilmesi için tasarlanmış, EHP boruları, sensörler, termostatlar, rezistanslar ve bağlantı aparatlarından oluşur. Kar eritme sistemleri her türlü konut, tarihi bina, kamu binası, ticari yapı ya da benzer yerlerin olukları, tahliye boruları, kritik çatı kenarları ve düz çatıların sifonlu drenaj sistemlerinde etkilidir. Çatı ısıtma sistemleri, donmanın getirdiği zararların önüne geçerken, aynı zamanda binaların ilgili yerlerinin malzeme açısından zarar görmesine de engel olurlar.


EHP TEKNOLOJİSİ, ÇATI ISITMA SİSTEMLERİNDE DEVRİM OLUŞTURACAK ŞEKİLDE ÇATILARDAKİ KAR VE BUZUN ERİTİLMESİNİN EN İYİ YOLUDUR. SOĞUK İKLİMLERDEKİ ÇATILAR DÜNYADA BİLİNEN 5. NESİL İLK VE TEK ISI TEKNOLOJİSİ OLAN BU YÖNTEMLE, EN VERİMLİ, EN FAZLA, EN HIZLI, EN MALİYET ETKİN VE EN UCUZ OLACAK ŞEKİLDE ISITILIR.

Bunun sonucunda buz ve kar eritme sistemleri çatı üzerine uygulanır. Her türlü bölgede kar birikmesini ve buzlanma yaşanması önler. Böylece borular, saçak kısımları ve çatılar korunurken kar ve buz hızlı bir şekilde eriyip boşaltılmış olur.

Diğer yandan buz ve kar eritme sistemleri, EHP ve elektronik kontrol ile hem çok az enerji harcarlar hem de karşın yüksek verim sağlarlar. EHP sayesinde hızlı bir şekilde çatıya yayılan sıcaklık ile birlikte ani müdahalelere olanak sağlar. Hızlı ısınan sitemin ısıl kapasitesi yüksek olduğundan normal sistemlere göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Buz çözüldükten sonra yeniden donarsa, çatılar ya da oluklarda hasar meydana gelebilir. Büyük ya da hacimli buzların düşmesi halinde ciddi hasarlar oluşabilir. Durgun su, iç duvarlardan sızarak döşemelerin hasar görmesine neden olabilir. Bu durumda çalıştırılan ısıtma sistemi drenaj borularındaki buzları çözerek sorunların ortadan kalkmasını sağlar.

Tüm çözümlerimiz binlerce analiz de içeren uzun bir Ar-Ge çalışmasının ardından hayata geçirilmektedir.


Nasıl yardımcı olabiliriz?
Bize sorun!